• 2.000 kalori ve 10.000 adım

  2.000 kalori ve 10.000 adım

  Pandemi sırasında birkaç kilo aldıysanız, yalnız değilsiniz. Sokağa çıkma kısıtlamalarının başlamasından bu yana uzun zaman geçti ve birçoğumuzun ağırlığını olumsuz etkilemiştir. Yazın gelmesi ve kısıtlamaların azalmasıyla birlikte sağlıklı bir yaşam tarzına dönmek için iyi bir zaman olabilir. Ancak, spor salonuna tıkılma fikri sizi düşündürüyorsa uzmanların bu konudaki görüşüne bir göz atın.

  Bir grup arkadaş aldıkları kilolardan kurtulmak için takip etmesi basit bir program uyguluyorlar: Günde en fazla 2.000 kalori almak ve 10.000 adım atmak. Sonuç olarak 4 ay sonunda grup ortalama olarak 20 kilo verdi. Fitness planlarının meyvelerini fazlasıyla alan grup, başarılarının dezavantajları olup olmadığını öğrenmek için uzmanlara danışıyorlar.

  Hangi yağlar kilo vermeye yardımcı oluyor?

  Fitness cihaz üreticilerinin oluşturduğu rastgele bir sayı, 10.000 adım atmak ve sağlık uzmanları tarafından tavsiye edilen ortalama 2.000 kalori almak size yoğun fitness programları ve sıkı diyetler kadar yardımcı olabilir mi?

  Öncelikle söylemeliyiz ki bu program sizi bir maratona veya bir spor organizasyonuna hazırlamayacaktır. Uzmanlara göre tutarlılık çok önemli ancak her insan farklı olduğu için her insanda sonuçlar farklı olacaktır. Her uygulama, basit bir uygulama bile olsa herkes için doğru çözüm olmayabilir. Ancak böyle basit bir yöntemle düşündüğünüzden daha sağlıklı ve zinde kalacaksınızdır.

  “Mucize Diyetler”e kanmayın!

  Yürüyüş muhtemelen sağlık ve zindelik açısından en çok göz ardı edilen yöntemlerden biri. Çoğu insan yapılan egzersizlerin zorlayıcı ve yağ kaybının zor bir süreç olması gerektiğine inanmak ister. Zor olan yolu seçip, erken pes etmek yerine basit ve temel uygulamaların devamlı takip edilmesi sağlınıza fayda sağlayacaktır.

  Yorum Yap →

Yorum Yap

Yanıtı iptal et