• Google Yaygın Cilt Sorunlarını Tespit Edebilecek

  Google Yaygın Cilt Sorunlarını Tespit Edebilecek

  Google I/O 2021 etkinliğinde tanıtılan Derm Asisst uygulamasıyla Google, insan cildi, saçı ve tırnaklarıyla ilgili sorunların neler olabileceğini kolaylıkla anlamamıza yardımcı olacak.

  Hepimiz bazı hastalık belirtilerimizi Google’a yazarak ne sorunumuz olduğunu araştırmışızdır ve çoğu zaman da yanlış çıkarımlara ulaşıyoruz. Google da kullanıcıları daha doğru yanıtlar bulmalarına yardımcı olmak için diyabet göz hastalıklarını veya akciğer kanserini tespit etmekte kullanılan benzer bir teknikle cildinizdeki sorunları tespit etmeyi hedefliyor.

  Dünyada 2 milyar insan cilt sorunları yaşıyor ve Google verilerine göre her yıl cilt, tırnak ve saç sorunlarıyla ilgili 10 milyar arama yapılıyor. Geliştirilen uygulama yaygın sorunları tespit etmek için birçok insana ilk adım olarak yardımcı olabilir.

  Uygulamanın basit bir çalışma yöntemi var. Cep telefonunuzla cildinizin, saçınızın veya tırnaklarınızın sorunlu bölgesini 3 farklı açıdan fotoğrafını çekiyorsunuz ve Derm Assist uygulamasına yüklüyorsunuz. Ardından kendinizle ilgili birkaç genel soruya cevap veriyorsunuz. Yapay zeka, 288 farklı cilt sorunuyla bir eşleşme arıyor ve durumunuza uyan sorunların listesini sunuyor.

  Derm Assist uygulaması için tester başvuru sayfası.

  Yorum Yap →

Yorum Yap

Yanıtı iptal et