• Koçarlı’nın keçileri bebeklere mama oldu

  Koçarlı’nın keçileri bebeklere mama oldu

  Türkiye’nin ilk ve tek maması ‘Baby Goat’, Helal Gıda Sertifikası’yla tescillendi. Yerli üretimin, milli otomobilin, uçağın konuşulduğu dönemde ilk adım bebek mamasından geldi. Üç cesur ortak; Eser Mumcular, Metin Seçim ve Engin Yiğit’in Aydın’ın Koçarlı İlçesi’nde kurduğu keçi çiftliği, Türkiye’nin ilk ve tek bebek mamasını üretti. 2016 Temmuz’unda ‘Baby Goat’ adıyla piyasaya çıkan, ilk yerli mama yaklaşık 150 milyarlık bir pazarda kendini belli etti.

  Şeker içermeyen mama

  Baby Goat, Aydın’ın Koçarlı ilçesinde kurulan 10 bin metrekare ve İzmir Dikili’de80 bin metrekare arazi üzerinde kurulu çiftliklerde tamamen doğal yoncalarla beslenen keçilerin sütünden üretiliyor. Genetiğinle oynanmış yemler kullanılmıyor. Raflara gelene dek anne sütü kadar doğal olan Baby Goat, ‘Helal Gıda Sertifikası’ ile tescillendi. Avrupa ülkelerinin de önemsediği bu sertifika bir ürünün ne kadar katkısız olduğunun da belgesi. Baby Goat aynı zamanda içerisinde şeker olmayan dünyada da ilk ve tek mama.

  Gaz sorununu çözüyor, rahat uyku veriyor

  Yeni doğmuş, dünyaya ‘merhaba’ diyen bir bebeğin, tüm besin ihtiyacını karşılayan, gelişimini düzenleyen eşsiz besin kaynağı tartışmasız anne sütü. Ancak, annenin sütünün yeterince olmaması, ya da başka faktörler (ruhsal bozukluk, tüberküloz, kanser vs..) annenin bebeğini emzirmesine engel olur. İşte o zaman anne sütü yerine geçebilecek özel ürünler gündeme gelir. Besin değeri açısından anne sütüne en yakın süt ise keçi sütü. Bütün dünyanın da yöneldiği keçi sütü, annelerin ilk tercihi.Baby Goat, Türkiye’nin ilk milli maması unvanını alırken, annelere de rahat bir nefes aldırdı.Baby Goat mamasını kullanan anneler, bebeklerinin gaz sorununun kalmadığını, uykularının da düzene girdiğini söylüyor.

  Baby Goat mamaları sadece eczanelerde bulunuyor….

  Keçi sütünün faydaları:

  Keçi sütünde bulunan yağ globüllerinin çapının daha küçük olması nedeniyle kolay sindirilir. Bebeklerin sindirim esnasında daha rahat olmalarını sağlar.
  Keçi sütünün özel protein yapısı sayesinde daha az alerjik yüke sahiptir.
  Keçi sütünde bulunan laktoferrin önemli bir biyoaktiftir. Bebeklerin bağışıklık sistemini düzenlenmesine yardımcı olur.
  Yüksek B1 ve B2 vitamini içerir. Mineral ve eser elementler olarak kalsiyum, fosfor, potasyum, selenyum içerir.
  Omega-3, Omega-6 yağ asitleri ile beyin ve sinir gelişimini destekler.

  Yorum Yap →

Yorum Yap

Yanıtı iptal et