• Manyetik kask ölümcül bir tümörü küçültmeyi başardı

  Manyetik kask ölümcül bir tümörü küçültmeyi başardı

  Daha önceki araştırmalarda, yapay zekaya sahip kasklarla beyin tümörleri tespit edilebiliyordu. Bu yeni teknoloji kask, tedavi amaçlı da kullanılabiliyor.

  En son nörolojik atılımın bir parçası olarak, araştırmacılar ölümcül bir tümörü üçte bir oranında küçültmek için manyetik alan oluşturan bir kask kullandılar. Test, glioblastoma olarak bilinen ölümcül bir beyin kanseri türü için ilk tedavi yöntemi olabilir.

  Kask, şarj edilebilir bir pille çalıştırılan mikro işlemci tabanlı elektronik kontrolöre bağlı üç döner mıknatısa sahip. Tedavinin bir parçası olarak hasta, cihazı beş hafta boyunca bir klinikte ve daha sonra eşinin yardımıyla evde kullandı. Kask tarafından oluşturulan manyetik alan tedavisi başlangıçta iki saat uygulandı ve ardından günde maksimum altı saate çıkarıldı. Bu süre boyunca hastanın tümör kütlesi ve hacmi yaklaşık üçte bir oranında küçüldü ve küçülmenin tedavi dozuyla ilişkili olduğu görüldü.

  Kan Kanserleri Tedavi Edilebilir

  Cihazın mucitleri, icatlarının bir gün radyasyon veya kemoterapi olmadan beyin kanserinin tedavisine yardımcı olabileceğini iddia ediyor.

  Yapılan açıklamada, 53 yaşındaki hastanın, tedaviyle alakasız bir nedenden ötürü öldüğü bildirildi.

  Yorum Yap →

Yorum Yap

Yanıtı iptal et