• Yaz mevsiminin can sıkıcı enfeksiyonları

  Yaz mevsiminin can sıkıcı enfeksiyonları

  1 Haziran ile birlikte normalleşme sürecine başladık ve yaz mevsimine merhaba dedik. Öğrenciler için sınavlar son buluyor, aileler tatil planları yapmaya başlıyor. Tatile gidenlerin öncelikle koronavirüse karşı önlem almaları gerekiyor. Ancak, dikkat edilmesi gereken diğer enfeksiyonlar da mevcut. Denize yakın bir tatil planlayanlar için bilmeniz gereken deniz suyundan insanlara virüs bulaşması mümkün değildir. Önem göstermeniz

  Devamını Oku →
 • Emziren annelere beslenme tavsiyeleri

  Emziren annelere beslenme tavsiyeleri

  Doğum yapan kadında süt salgısı doğumu izleyen 2-3 gün içerisinde başlar. Bileşim özellikleri ile yenidoğan bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılamak açısından anne sütü büyük önem taşır.

  Devamını Oku →
 • Beyin tümörünün ilk sinyallerini veren 6 belirti

  Beyin tümörünün ilk sinyallerini veren 6 belirti

  Covid-19 yüksek bulaşıcı özelliği ile çoğumuza hastaneye gitme korkusu veriyor. Hal böyle olunca da birçok hastalığın erken tanı ve tedavi imkanını engelliyor. Bu hastalıkların en başında erken teşhisin kritik önem taşıdığı beyin tümörünü sayabiliriz.

  Devamını Oku →
 • Her 10 gebeden birinde depresyon görülüyor

  Her 10 gebeden birinde depresyon görülüyor

  Hamilelik dönemi, özellikle ruhsal bozuklukların gelişimi için riskli kabul ediliyor. Uzmanlara göre bu dönemdeki kadınların yüzde 70-85’inde çeşitli ruhsal belirti ve bozukluklar ortaya çıkabiliyor.

  Devamını Oku →

Photostream