• Memorial İstanbul’a İmzasını Attı

  Memorial İstanbul’a İmzasını Attı

  Memorial Bahçelievler Hastanesi’ne En İyi Sağlık Binası Ödülü

  Memorial Sağlık Grubu’nun 11. büyük hastane projesi Memorial Bahçelievler Hastanesi, Türkiye’de gayrimenkul sektörünün en prestijli ödülü olarak gösterilen Sign of the City ödülünü aldı. Sign of the City Awards “En İyi Hizmet Yapıları” kategorisinde, “En İyi Sağlık Binası-Devam Eden Proje” ödülüne layık görülen Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin tasarım etkinliği henüz hizmete açılmadan tescillenmiş oldu.

  İnşaat ve gayrimenkul sektörünün teşvik edilmesi için 22 dalda Türkiye’nin en iyi projelerinin ödüllendirildiği yarışmada, 2017 yılında hizmete açılması planlanan Memorial Bahçelievler Hastanesi projesi; kaliteli, çevreci ve sürdürülebilir vizyonu ile öne çıktı.

  Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç, Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin Türkiye’nin en büyük özel hastanelerinden biri olacağını belirterek, “Projemizin hazırlıkları son hızla devam ediyor. Bu yarışmada kendi kategorimizde birincilik ödülüne layık görülmemiz, bu alanda attığımız doğru adımların da göstergesi oldu. İstanbul’un merkezinde bir dünya hastanesi inşa ediyor ve sağlığa yeni bir anlayış getirmeyi hedefliyoruz.  Memorial Proje Yönetimi ekibinin tasarladığı ve inşaat devlerinin arasından sıyrılan bu projenin başarısında emeği geçen herkesi kutluyorum. 10 hastanesi, 2 tıp merkezi ve 1 Wellness merkezi ile hizmet veren Memorial Sağlık Grubu, İstanbul’da yatırımlarını sürdürmeye devam edecek” dedi.

  Modern mimarinin önemli örneklerinden biri 

  Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin çağdaş mimarinin en iyi örneklerinden biri olarak tasarlandığını vurgulayan Uğur Genç, “Hastanemiz toplam 71694 m2 inşaat alanına sahip kompleks halinde yükseliyor. Proje kapsamında 15 ameliyathane, 133 poliklinik,231 hasta odası, 49 yoğun bakım, 31 müşahede yatağı yer almakta. Büyümeye yönelik rezerv alanları ile 340 adet yatak kapasitesine ulaşması planlanıyor. Proje Yönetimi ekibi ile birlikte işletme içerisinden yöneticilerimizin de katılımı ile oluşturulan proje takımımız, tüm bilgi birikimi ve deneyimini, hasta ve yakınlarının konforunu ön planda tutarak Memorial kalitesinde ortaya koydu. Projenin tasarım aşamasında doktorlarımız, hemşirelerimiz ve sağlık teknikerlerimizin tecrübelerinden  faydalanıldı. Böylelikle Memorial’ın hastanecilik sektöründeki deneyimini en iyi şekilde yansıtan bir çalışma hayata geçirilmiş oldu” ifadelerini kullandı.

  Gün ışığının pozitif enerjisinden yararlanılacak

  Projede, hasta psikolojisi üzerindeki pozitif etkisi nedeniyle gün ışığından maksimum oranda yararlanılacak şekilde şeffaf cephe tasarımı yapıldığını ve çift cephe sistemi kullanılarak enerji verimliliğinin hedeflendiğinin altını çizen Memorial Proje Yönetimi Grup Müdürü Fulden Baran Toz,  “Memorial Bahçelievler Hastanemizin tüm tasarımında hasta, hasta yakını ve çalışanların konforu göz önünde tutuldu. Ferah poliklinik alanları ve odalar, hastaların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edildi. Sanatın iyileştirici gücünden hareketle lobide, 800 m2’lik sergi ve konser alanı konumlandırıldı. Hastane içinde özel olarak tasarlanan mescit, şapel ve sinagog ile bir dünya hastanesi olan Memorial Sağlık Grubu’nun, farklı inanç ve değerlere sahip tüm hastalarına ibadet edebilme olanağı sunuluyor. Hastanemiz teknik altyapısı, hibrit ameliyathane tasarımları, uluslararası arenada akreditasyonu bulunan laboratuvarları ile tam donanımlı olarak inşa edildi” diye konuştu.

  Yeşil hastane konsepti

  İnsan odaklı hizmet anlayışının çevreci bir yaklaşımla birleştiği Memorial Bahçelievler Hastanesi’nde her detayın bu doğrultuda düşünüldüğünün altını çizen Toz, konu ile ilgili şunları ifade etti: “Memorial Bahçelievler basit olmayan bir sadelik ve etkileyici bir yalınlık kriterlerine göre tasarlandı. Modern, teknolojik donanımının yanı sıra;  akustiği, sanatsal mekanları ve peyzaj alanları ile Memorial hizmet tarzını en iyi şekilde yansıtacak olan merkez, doğaya saygılı yeşil hastane konsepti ile inşa ediliyor. Memorial Bahçelievler Hastanesi bu çerçevede, “Leed Platinum” sertifika adayıdır.”

  Göz alıcı bir dünya hastanesi

  Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç de Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin grubun vizyonunu en iyi şekilde yansıttığını şu sözlerle aktardı: “Memorial Sağlık Grubu; dünyaca ünlü akademik kadrosu, hasta odaklı hizmet anlayışı, kalite politikası, ileri tıp teknolojisi ile donatılan tanı-tedavi üniteleri, modern ve konforlu mekanları ile Türkiye’de ve uluslararası arenada önemli bir referans merkezi. 92 ülkeden hasta kabul eden ve Türkiye’de sağlık turizmine yön veren Memorial, her zaman kaliteli sağlık hizmetleri sunma misyonunu, Memorial Bahçelievler Hastanesi ile de devam ettirecek.”

  Yorum Yap →

Yorum Yap

Yanıtı iptal et