• Metabolizmanızı güçlendirmek için her sabah almanız gereken 4 takviye

  Metabolizmanızı güçlendirmek için her sabah almanız gereken 4 takviye

  Vitaminler ve takviyeler, vücudunuza beslenme alışkanlıklarınızın dışında kalan besinleri sağladıkları için diyetinize harika katkıları olabilir. Bununla beraber, sadece zengin beslenme faydaları sağlamakla kalmaz, aynı zamanda şişkinlik, genel enflamasyon ve hatta metabolizmanız üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

  Ayrıca, enfalamasyon vücudunuzun en iyi durumunu görmenizin önünde duruyor olabilir. Kaynağı stresten veya vücudunuzun yemeğe verdiği tepkiden ve hatta uykusuzluğa kadar her şeyden olabilir. Genel sağlığınızı iyileştirmek, metabolizmanızı hızlandırmak ve vücudunuzdaki enfalamasyonu azaltmak için bu 4 takviyeyi diyetinize ekleyin:

  Omega-3

  Yağ asitleri, enflamasyonu en aza indirmekten eklem ağrısı hafifletmeye kadar bir dizi fayda sağlar. Bu nedenle, balık yağı, metabolizmanızı zaman içinde iyileştirmek için diyetinize dahil etmeniz gereken harika bir tamamlayıcıdır.

  Küçük bir çalışma, sağlıklı genç yetişkinler 12 hafta boyunca, günde 6 gram balık yağı aldıklarında, metabolik hızlarının yaklaşık %3,8 arttığını bildiriyor. Başka bir çalışmada, sağlıklı yaşlı kadınlar 12 hafta boyunca günde 3 gram balık yağı aldıklarında, metabolik hızları yaklaşık %14 arttı. Metabolizmadaki bu değişiklik günde fazladan 187 kalori yakmaya eşdeğerdir.

  Kurkumin

  Zerdeçalın temel bileşenlerinden biri olan kurkumin, enflamasyonla mücadele söz konusu olduğunda vücudunuz üzerinde derin bir etkiye sahiptir. Çalışmalar, bir kurkumin takviyesi almanın enflamasyonu bastırmaya, kronik hastalıkların gelişimini en aza indirmeye ve hatta vücuda bir metabolizma desteği sağlamaya yardımcı olabileceğini göstermiştir.

  Yapılan araştırmada, kurkuminin obezitede rol oynayan belirli enflamatuvar belirtileri baskılayabileceğini öne sürüyor. Bu belirtiler, aşırı kilolu veya obezitesi olan kişilerde tipik olarak yükselir.

  Zencefil

  Sadece mide rahatsızlığını yatıştırmak için harika olmakla kalmaz, aynı zamanda şişkinliği azaltmaya ve kilo vermeyi kolaylaştırmaya da yardımcı olabilir. Araştırmalar, zencefil kökünün meme kanseri hastalarında enfalamasyonu azaltmaya yardımcı olabileceğini ve aynı zamanda tüm vücuda fayda sağlayacağını gösteriyor. Antienflamatuvar özelliğinin yanında genel metabolizmanızı iyileştirdiği bilinen antioksidanlar açısından zengin bir içeriye sahiptir. Vücudunuzun sorunsuz çalışması için sabah rutininize eklemeniz gereken harika bir takviye.

  Spirulina

  Spirulina, hem kilo vermede hem de enflamasyonun korunmasında fayda sağladığı bulunan bir takviyedir. Spirulina, antienflamatuvar özelliklere katkıda bulunan, şişkinliği ve eklem ağrısını azaltmaya yardımcı olan antioksidanlarla yüklüdür. Kan şekerini dengeleme, kan basıncı seviyelerini düşürme gibi günlük yaşam kalitenizi arttıracak faydaları da vardır. Günlük tüketim değeri ortalama olarak 3 gramdır.

  Yorum Yap →

Yorum Yap

Yanıtı iptal et