• Nestlé, Sağlıklı Adımlar Projesi ile Çocukların Bilgi Düzeyinde %25 İyileşme Sağladı

  Nestlé, Sağlıklı Adımlar Projesi ile Çocukların Bilgi Düzeyinde %25 İyileşme Sağladı

  Nestlé, 2012 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile yürüttüğü ‘’Sağlıklı Adımlar’’ projesi  2018-2019 eğitim yılı sonunda 15 şehirdeki 76 okulda, 86 bin öğrenci ve 2.900 öğretmene ulaştı.

   

  2019-2020 yılında Sağlıklı Adımlar projesi yaygınlaşarak büyümeye devam ediyor. Bu yıl iki yeni şehir Van ve Kars’ın projeye eklenmesi ile toplamda 172 okulda uygulamaya geçilecek.

   

  Proje kapsamında 3. Sınıf öğrencileri ve öğretmenlerine beslenme ve sağlıklı yaşam bilincini artırmak ve fiziksel aktiviteyi desteklemek amaçlanıyor. Bir öğretim yılında 32 saatlik eğitimle öğrenciler sağlıklı yeme ve içme alışkanlıkları, fiziksel aktivitenin temel prensiplerini öğreniyor.

  6 uygulama yılında 7.498 öğrenci eserleri ile katılımda bulundu. Duru Sena Taşdemir – 2017/18 Birincisi – Ali Karasu İlkokulu – Bursa

  Sağlıklı adımlar projesinin etkileri de her yıl artış gösteriyor. 7 yıl içerisinde öğretmenlerin bilgi düzeyinde %19,1 iyileşme olurken öğrencilerde %19,6 iyileşme gözlendi. Yalnızca geçtiğimiz yılda alınan sonuçlara bakacak olursak öğretmenlerin bilgi düzeyinde %34 ve öğrencilerin bilgi düzeyinde %25 iyileşme sağlandığı gözlemlendi.

   

  Bilgi düzeyindeki iyileşme yanında çocukların davranış değişikliklerinde de fayda sağlanmış. Çocukların genel hijyen alışkanlıkları iki kat artmış durumda. Çocuklar %37 daha fazla su içiyor, %22 oranında daha düzenli diş fırçalıyor ve %14 oranında daha fazla fiziksel aktivite yapıyor. 

   

  Nestlé ve Milli Eğitim Bakanlığı gerçekleştirdikleri basın toplantısında konuşan Nestlé Türkiye CEO’su Ansgar Bornemann ve Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Dr. Gülderen Özdemir ortak hedeflerinin Türkiye’de yaşam kalitesini arttırmak olduğunu dile getirdiler.

   

  Bu hedef doğrultusunda ‘’Sağlıklı Adımlar’’ projesi daha geniş kitlelere ulaşmak için dijital adımlar da attı. Projeye ait eğitim videoları ve sunumlar www.saglikliadimlarprojesi.com adresinden erişim sağlanmış. Türkiye’deki bütün 3. Sınıf öğretmenleri projeye ait tüm materyallere erişebilecek ve sınıflarında kullanabilecek.

   

  Yorum Yap →

Yorum Yap

Yanıtı iptal et