• Roche İlaç’ın satışlarına Multiple Skleroz performansı

  Roche İlaç’ın satışlarına Multiple Skleroz performansı

  2017’nin ilk yarısına ilişkin finansal sonuçlara göre, Roche İlaç’ın satışları yüzde 5’lik bir artış gösterdi ve 20 milyar 521 milyon İsviçre Frangı’na ulaştı.

  İstanbul, 28 Temmuz 2017 – Dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketlerinden biri olan Roche, 2017 yılı ilk yarısında güçlü bir performans sergileyerek başarılı finansal çizgisini devam ettirdi.

  Roche’un Grup satışları, sabit kur cinsinden yüzde 5 artışla 26 milyar 344 milyon İsviçre Frangı’na ulaşırken, Roche İlaç Bölümü’nün satışları yüzde 5’lik bir yükseliş göstererek 20 milyar 521 milyon İsviçre Frangı olarak gerçekleşti.

  Grubun elde ettiği mali sonuçlara ilişkin yorumlarda bulunan Roche CEO’su Severin Schwan, “2017’nin ilk yarısında hem İlaç hem de Diagnostik bölümlerimizde yeni ürün lansmanlarının önemli etkisiyle güçlü bir performans sergiledik. Geride bıraktığımız yarı yılın en memnun edici gelişmelerinden biri de her iki MS (Multipl Skleroz) tipinin tedavisi için geliştirdiğimiz yeni ilacımızın başarısıydı. Yarı yıl performansımıza göre, 2017’ye ilişkin hedefimizi orta tek haneli ciro artışı olarak yükseltmiş bulunuyoruz” dedi.

  2017’de Roche, hisse başına kazancın genel olarak sabit kur cinsinden ciroya paralel artması hedeflerken; bu yıl İsviçre Frangı cinsinden daha da yüksek temettü artışı gerçekleştirmeyi öngörüyor.

  Roche Hakkında

  İnsanların yaşamlarını iyileştiren bilimsel ilerlemelere odaklanan Roche, ilaç ve tanı araçları alanında öncü global şirketler arasında yer almaktadır.Her hastaya doğru tedaviyi en doğru şekilde verme stratejisi, İlaç ve Diagnostik’in gücünü aynı çatı altında toplayan Roche’u, kişiselleştirilmiş sağlık hizmetleri alanında lider haline getirmiştir.

  Roche; onkoloji, immünoloji, bulaşıcı hastalıklar, oftalmoloji ve nöroloji konularında tam anlamıyla farklılaşmış ilaçlara sahip, dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketidir. Roche ayrıca in vitro diagnostik ve doku bazlı kanser tanısında da dünya lideri olup, diyabet yönetiminde öncüdür.

  Yorum Yap →

Yorum Yap

Yanıtı iptal et