• Sanofi Protein, Sciences’ı satın alıyor

  Sanofi Protein, Sciences’ı satın alıyor

  Sanofi bugün merkezi ABD’nin Connecticut eyaletindeki Meridien’de bulunan özel aşı biyoteknoloji şirketi Protein Sciences’ı satın alacağını açıkladı. Sanofi anlaşma çerçevesinde 650 milyon dolarlık bir ön ödemede bulunacak ve belirli dönüm noktalarına ulaşıldığında 100 milyon dolara kadar ek ödeme yapacak.

  Protein Sciences Ekim 2016’da Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) Dört Valanlı Grip Aşısı için onay aldı. Protein Sciences Grip Aşısı FDA tarafından onaylanan tek protein bazlı recombinantrip aşısıdır.

  Sanofi İcradan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Sanofi Pasteur Başkanı David Loew, “Protein Sciences’ı satın alınması, yumurta bazlı olmayan bir aşının eklenmesiyle grip portföyümüzü büyütmemizi sağlayacak” dedi.

  Protein Sciences Başkanı ve CEO’su Manon M.J.Cox da, “Protein Sciences özellikle ABD’de işlerini büyütme fırsatı için aktif bir arayış içindeydi,” demiştir. Grip aşımızın Sanofi Pasteur bünyesinde, Sanofi Pasteur’ün grip aşıları alanındaki uzmanlığından yararlanmasını bekliyoruz.”

  Protein Sciences Yönetim Kurulunun oybirliğiyle ve hissedarların büyük çoğunluğu tarafından onaylanmış olan satın alma işleminin, olağan resmi onay süreçlerinin ardından 2017 üçüncü çeyrekte tamamlanması beklenmektedir.

  Yorum Yap →

Yorum Yap

Yanıtı iptal et