• Yoğunlaştırılmış ışık teknolojisinde cilt bakımı

  Yoğunlaştırılmış ışık teknolojisinde cilt bakımı

  Yoğunlaştırılmış ışık teknolojisiyle ev rahatlığında cilt bakımı sunan Philips’in bu konforlu çözüm ile henüz tanışmayan ya da aklında soru işareti olan kullanıcıların en çok merak ettiklerini, dünyaca ünlü Dermatolog Dr. Stefanie Williams aydınlattı.

  Hayatın her alanında özgürce tarzını yaratmak ve istenmeyen tüyler sorununu aklından çıkarmak isteyen kadınlar, IPL (yoğunlaştırılmış ışık) teknolojisi sayesinde ev rahatlığında cilt bakımı yapabiliyor. İngiltere’nin en iyi kozmetik uzmanlarından biri olarak bilinen ve Eudelo Cilt Bakım Kliniği’nin kurucusu Dr. Stefanie Williams, Philips Lumea ailesinin en yeni üyesi Philips Lumea Prestige’i deneyimleyerek klinik araştırma sonuçları ile onaylanan ürüne tam not verirken IPL teknolojisine ilişkin merak edilenleri yanıtladı.

  Dr. Stefanie Williams, kullanıcıların sorularını şöyle yanıtlıyor:

  IPL teknolojisi nasıl çalışıyor?

  Dr. Stefanie Williams: “IPL, yani yoğunlaştırılmış ışık teknolojisi, yüksek enerjili ışık atımları ile istenmeyen tüylerden uzun süre kurtulabilmemizi sağlıyor. Bu teknoloji sayesinde ışık atımları kökleri ısıtarak tüylerin yeniden uzama döngüsünü kırıyor. Tüy köklerimiz adeta uyku moduna geçiyor. Philips Lumea Prestige ile yapılan uygulamalarda, 8 haftalık bir süreçte 2 haftada bir uygulama yapıldığında tüylerde yüzde 92’ye varan azalma olduğu görüldü. Avrupa’da 50’ye yakın kadının beğenisine sunulan ürünü, yüz bölgesinde kullanan kadınların yüzde 84’ü öneriyor”.

  IPL ile lazer epilasyon arasında ne fark var?

  Dr. Stefanie Williams: “Her iki teknoloji de ışık ile uygulama yapıyor. IPL daha geniş bir ışık spektrumu ile çalışırken, lazer tek dalga boyu ile uygulama yapıyor. İki teknoloji de tüy folikülünde pigmenti hedef alıyor ve tüy kökünü ısıtarak kökü uyku moduna geçiriyor.”

  Neden IPL’i tercih etmeliyiz?

  Dr. Stefanie Williams: “IPL, diğer zahmetli epilasyon yöntemlerine göre daha etkili ve uzun vadeli çözüm sunan bir yöntem… Kökü hedeflemeyen epilasyon yöntemlerinde, cildin altında kalan tüyler bir gölge görüntüsü yaratıyor ve tam temizlik hissini engelliyor. Ağda yaptığınızda ise tekrar epilasyon yapmak için tüyün belli bir uzunluğa gelmesini bekliyorsunuz. Bunun da önceden planlamak, hazırlık yapmak, tüy uzarken kıyafetlerinizi buna göre seçmek gibi sonuçları var. Deri altı batık problemleri de bu epilasyon yöntemlerinde karşılaştığımız sorunlar arasında… IPL’de ise önerildiği şekilde kullanılırsa bu sorunlarla karşılaşmıyoruz. Bunun da ötesinde, en önemli avantajlarından biri, ne zaman ihtiyaç duyarsanız ev rahatlığında kullanabildiğiniz bu çözüm, size zaman ve pratiklik kazandırıyor.”

  Sonuçlar kalıcı mı?

  Dr. Stefanie Williams: “Maalesef ışık temelli teknolojilerin hiçbiri, lazer epilasyon da dahil olmak üzere, tüylerden tamamen kurtulmanızı sağlamaz ve bu uygulamalardan sonra belirli dönemlerde uygulamayı tekrarlamak gerekir. Ancak önerildiği şekilde kullanılırsa, Philips’in IPL teknolojisi sayesinde istenmeyen tüyleri aklınızdan çıkarmanız mümkün… Ben de kendi deneyimimden örnek verebilirim. İlk 8 hafta, iki haftada bir yaptığım uygulamalardan sonra, yalnızca sekiz haftada bir uygulama yapmaya ihtiyaç duyuyorum. Kullanmaya devam ettikçe bu aralık açılıyor ve uygulamaya daha az ihtiyaç duyuluyor. Elbette süreler cilt ve tüy yapısına göre farklılık gösteriyor ancak sonuç kullanıcıları mutlu ediyor.”

  Ne kadar zamanda etki görülmeye başlanıyor?

  Dr. Stefanie Williams: “Belirttiğim gibi kişiden kişiye, cilt ve tüy yapısına göre sonuç değişiyor. Bu nedenle Philips size vücudunuzun tercih ettiğiniz bölgesine iki haftada bir 4 uygulama yapmanızı öneriyor. Benim deneyimimde, henüz 4 uygulama bitmeden önemli ölçüde sonuç almaya başladım. Klinik çalışmalarda, Philips ile tüylerde üç uygulama gibi kısa bir sürede yüzde 92’ye varan oranlarda azalma görüldüğü ortaya çıkıyor. Dört uygulamalık programdan sonra ise yalnızca gerekli görüldüğünde, örneğin 6-8 haftada bir işlem yaparak pürüzsüzlüğü devam ettirebiliyorsunuz. Bazı kullanıcılar ise yılda iki uygulamanın kendilerine yettiğini söylüyor.”

  Uygulama can yakıyor mu?

  Dr. Stefanie Williams: “Daha önce bir klinikte epilasyon yaptıranların da bildiği gibi genelde uygulamalarda acı duyulabilir. Öte yandan, Philips Lumea Prestige’in en iyi taraflarından biri gerçekten acı vermiyor olması… Eğer pigmentli bir cildiniz varsa, yara bandı çekiliyormuş gibi hafif bir sızı hissedilebiliyor. Ancak cihazın SmartSkin Sensörü sayesinde cildinize uygun mod otomatik olarak ayarlanıyor ve ten renginize uygun ayarlama teknolojisi sayesinde ağrısız bir uygulama yapılması sağlanıyor.”

  Uygulama güvenli mi?

  Dr. Stefanie Williams: “Philips Lumea Prestige cilt uzmanları ile işbirliği doğrultusunda geliştirildi ve raflarda yerini almadan önce 2 bini aşkın kadının tecrübesine başvuruldu. Önerildiği şekilde kullanıldığı takdirde cildinizde ya da vücudunuzda kısa ya da uzun vadede hiçbir olumsuz etki göstermiyor. Uygulamaların etkili ve güvenli olabilmesi için cihazın donanımda birçok son teknoloji özellik bulunuyor. Başlıklar uygun şekilde kullanıldığında ışık sızmıyor ve cihaz size cildinize en uygun ayarı kendiliğinden öneriyor. Bunu tüm uygulama boyunca devam ettirebildiği için vücudunuzda farklı bölgelerde ton değişikliği olduğunda da cihaz kendini buna göre ayarlayabiliyor. Bu konuda hassas olan kadınlar ise dilerlerse ışık yoğunluğunu azaltabiliyor ve istedikleri şekilde önlem alarak etkili çözüme ulaşabiliyor.”

  Benzersiz kıvrımlı başlıklara sahip dünyanın ilk IPL’i…

  Farklı bölgelere uygun farklı ataçmanlarıyla yüzde ve vücutta, dar ve geniş alanlarda, kablolu ve kablosuz kullanım seçenekleriyle hızlı uygulama kolaylığı sunan Philips Lumea Prestige, Philips’in uzman ekipleri ve danışmanları tarafından 14 yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucunda tasarlandı. Alt bacak uygulamasını 8,5 dakika, yüz bölgelerinde uygulamayı ise 1,5 dakika gibi kısa bir sürede bitirmeyi sağlayan özel başlıklar, zamana karşı yarışırken bakımını ihmal etmek istemeyen ve kendini özel hisseden kadınlar için tasarlandı.

  Dr. Stefanie Williams’a göre; “IPL, istenmeyen tüylerden uzun süre kurtulmak için etkili ve gelişmiş bir yöntem olduğu kadar ev rahatlığında kullanılabildiği için de tüketicilerin tercihi oldu. Sürekli bir şeylere yetişmeye çalışan ve zamanını dikkatle planlayan kadınlar, etkili ve güvenli sonuçlar ortaya koyan Philips Lumea ürünleri sayesinde bu rahatlığın tadını çıkarabiliyor” yorumlarında bulundu.

  Yorum Yap →

Yorum Yap

Yanıtı iptal et