• 10 Yaş Yaşlı Görünmenize Neden Olacak 10 Yiyecek

  10 Yaş Yaşlı Görünmenize Neden Olacak 10 Yiyecek

  Şeker:

  Hücrenin tüketebileceğinden daha fazla şeker tüketmek, vücudun genç görünmesini sağlayan kolajen proteinine zarar vermesine yol açar. Ayrıca diş çevresinde oluşturacağı bakterilerle gülümsememizi lekeler, pozitif enerjimizi alır götürür.

  Kırmızı et:

  Fazla kırmızı et tüketmek, hücrelerdeki elektronların koparılmasına neden olur ve bu da kolajenlere zarar vererek cildin genç görünümünü baltalar.

  İşlenmiş et:

  Her türlü sosis, salam, sucuk gibi et ürünleri, içerdiği sülfat ve diğer katkı maddelerinden dolayı vücuttaki sivilce ve iltihap sayısını arttırır, yaşlandırır, nahoş bir görünüm almamıza neden olur.

  Baharatlı yiyecekler:

  Baharatlı yiyecekler özel olarak menopoza girmiş kadınların kan dolaşımını etkileyerek çok daha yaşlı gözükmelerine neden olur. Ayrıca derinin altından kötü görünen damarları ortaya çıkarır ve vücuda estetik olmayan bir kızarıklık verir.

  Limonata:

  İçerdiği asit oranı nedeniyle diş sağlığı için diğer narenciye ürünlerine göre en çok hasar verici konumda olan limon, limonata halindeyken şeker ile birleşince çok daha korkunç bir kombinasyon oluyor ve çürümelere, ağrılara yol açıyor.

  Trans yağ içeren her şey:

  Kalbinizi düşünmüyorsanız bari cildinizi düşünün. Trans yağ, kolajen oranına zarar verir, sivilce oluşumuna neden olur ve cildi ultraviyole ışınlarına karşı savunmasız bırakarak yaşlanmayı hızlandırır.

  Tuzlu gıdalar:

  Tuz birçok zararıyla beraber, ciltte şişmeye neden olduğu için, görünüş açısından da hoş olmayan bir kötülüğü beraberinde barındırmış oluyor.

  Yanık et:

  “Etimi yanık severim” diyenler, sevmemeliler… Çünkü yanık et, görünüşünden de anlaşılacağı üzere cilde büyük zarar verir, kolajen düşmanı gıdalardan birisidir.

  Alkol:

  Erken yaşlanmamak için yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi karaciğerinizi korumaktır ve karaciğerin en büyük düşmanı da alkoldür. Toksin ayıklamakta başarılı olamayan karaciğer, deride döküntülere, kırışıklıklara ve aknelere neden olur.

  Enerji içecekleri:

  Enerji içecekleri de diş açısından oldukça sıkıntı yaratan bir içecek cinsi. Asitli yapısı dolayısıyla illa içilecekse bir pipet yardımıyla, dişlere en az temas edilecek şekilde içilmeli.

  Yorum Yap →

Yorum Yap

Yanıtı iptal et