• Bu hastanede hasta ve hasta yakınları yönetimde

  Bu hastanede hasta ve hasta yakınları yönetimde

  Anadolu Vakfı çatısı altında dünya standartlarında sağlık hizmeti sunma misyonu ile kurulan Anadolu Sağlık Merkezi hasta odaklı bakım konusunda da başarısını tescilledi. Hasta Odaklı Bakım prensibini yaymak için dünya çapında sağlık kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan sivil toplum örgütü Planetree’den bronz akreditasyon alan Anadolu Sağlık Merkezi bu akreditasyonu alan Türkiye’deki ilk hastane olmayı başardı.

  Tüm dünyada sağlık sektörünün gündeminde olan Hasta Odaklı Bakım anlayışı konusunda öncü hastanelerden biri olan Anadolu Sağlık Merkezi “Hasta Odaklı Bakım” konusunda Planetree Bronz Akreditasyonu’nu alan Türkiye’de ve bu coğrafyadaki ilk hastane oldu. Hasta Odaklı Bakımın hastalara daha iyi bir sağlık deneyimi sunacak alanlar yaratmaktan, onlarla iletişim kuran tüm çalışanların eğitilmesine kadar uzandığını anlatan Anadolu Sağlık Merkezi İdari Hizmetler Direktörü Dr. İrem Ergün, 2013 yılında Hasta Odakla Bakım Müdürlüğü’nü oluşturarak Türkiye’de bir ilke imza attıklarını söyledi.

  Ergün, “Hastanemizde öncelikle hastaların ve hastalar kadar çalışanların da hissettiği farklı bir kültür, hizmet ve deneyim yaşatmaya odaklandık. Hasta Odaklı Bakım çalışmalarımız tüm bölümleri ve tüm çalışanları kapsıyor. İşe alım, oryantasyon, tüm performansın değerlendirilmesi ve insan kaynaklarının bütün aşamaları hasta odaklı bakımı içeriyor” dedi.

  Anadolu Sağlık Merkezi Hasta Odaklı Bakım Müdürü İlkay Baylam,

  Hastalar yönetimde söz sahibi

  Bu başarının Anadolu Sağlık Merkezi’nin Hasta Odaklı Bakım kültürünün bir sonucu olduğunu vurgulayan ve bu alanda birçok çalışma yaptıklarını anlatan Anadolu Sağlık Merkezi Hasta Odaklı Bakım Müdürü İlkay Baylam, “Hastalara yönetimde söz vermek için Hasta ve Yakınları Danışma Kurulu’nu kurduk. 12 kişiden oluşan kurul ayda bir toplanıyor. Toplantılarda hastane içindeki süreçleri kurula sunuyor ve kararlarımızı onların yorumlarına göre şekillendiriyoruz” diye konuştu.

  Hasta ve hasta yakınları özel mutfakta yemek yapabiliyor
  Hasta Odaklı Bakım çalışmalarını da anlatan Baylam, sözlerine şöyle devam etti: “Hastalar için özel olarak kurulan mutfakta hasta yakınları kendi hastalarına hekimin onayı doğrultusunda sevdikleri yemeği yapabiliyor. Hastane çalışanları ve hastalar Saklı Bahçe’de dinleniyor, bisiklet parkurunda spor yapabiliyor. Çalışanlar hobi bahçesinde ekip biçebiliyor ve hastane bahçesinde yer alan küçük hayvanat bahçesinde tedavi stresinden uzaklaşabiliyor. Ayrıca hastalar yoga, nefes egzersizleri, ebru ve müzikle rahatlıyor.”

  Yorum Yap →

Yorum Yap

Yanıtı iptal et