• Eklem ağrılarının giderilmesine katkı

  Eklem ağrılarının giderilmesine katkı

  Nutraxin’in osteoartrit başta olmak üzere eklem ağrılarının görüldüğü durumlarda ve yoğun tempoda spor yapanlarda; eklem hasarının oluşmasını ve ilerlemesini yavaşlatmak , ortaya çıkan eklem ağrının azalması ve giderilmesi için geliştirdiği Artroflex, içeriğinde yer alan özel formülasyon ve etki mekanizması ile kendini kanıtlamış bir ürün olma özelliği taşımaktadır.


  Eklem ağrılarının temel nedeni eklem içerisindeki kıkırdak dokunun hasar görmesidir. Kıkırdak dokudaki bu hasar önceden geçirilmiş veya ani bir travmaya bağlı olarak gelişebileceği gibi çeşitli hastalıklar (Romatoid artrit, Osteoartrit (OA) yani kireçlenme, gut vb.) nedeniyle de oluşabilir.

  OA’nın risk faktörleri arasında ileri yaş, şişmanlık, ani ve/veya önceden geçirilmiş eklem yaralanmaları öne çıkmaktadır. OA en sık diz, kalça, el bileği ve omurga eklemlerinde görülür. Kadınlarda görülme sıklığı erkeklerden iki kat fazladır. Hastalar genellikle eklemlerde şişlik, kronik eklem ağrısı ve hareket kısıtlılığından yakınırlar.

  Günümüzde ağrıyı hafifletmek için ağrı kesici ilaçlar kullanılmakta, eklem yerine sıcak/soğuk uygulaması yapılmakta ve fizik tedavi ile hastalığın ilerlemesi önlenmeye çalışılmaktadır. Fakat bu tür zorlayıcı kronik ağrılarda ağrı kesicilerin uzun süre kullanımı aşağıdaki sebeplerle bazı olumsuz sonuçlar doğurabilir.

  Ağrı kesici ve onarıcı etkinliğinin yanı sıra yapılan bilimsel araştırmalara göre herhangi bir yan etkisinin de olmayışı, OA’li hastaların tedavisinde Artroflex’in hasta-dostu bir seçenek haline getirmiştir. Ancak her ürün gibi Artroflex’i kullanmadan önce mutlaka doktora ve/veya bir eczacıya danışmak gerektiğini hatırlatmakta yarar var.

  Yorum Yap →

Yorum Yap

Yanıtı iptal et