• Kendinizi iyi hissetmek için

  Kendinizi iyi hissetmek için

  Hayatın karmaşası içinde hem fizyolojik hem de psikolojik olarak çok daha iyi hissetmemizi sağlayacak besinlere ulaşmamız zor olabilir. En önemlisi de yoğun geçen bir günde kimi zamanlarda yediklerimize dikkat edemeyebiliriz. Bu noktada her an her yerde kolaylıkla tüketilebilen BEE’O On The Go Propolis, Zerdeçal, Zencefil, Tarçın, Ham Bal, beslenmenize değer katacak yüzde yüz doğal bir çözüm sunuyor.

  Her damlasında doğallık var…

  Doğanın en değerli bileşenlerini en saf halleriyle ambalajlayan BEE’O, doğanın nimetlerine lezzetli bir dokunuş yapıyor. Polifenoller başta olmak üzere pek çok etken maddeyi doğal olarak içeren tarçın, zerdeçal, zencefil, propolis ve ham bal ile hem çocukların hem de yetişkinlerin güvenle tüketebileceği bir ürün haline geliyor. Aynı zamanda doğal olarak; kalsiyum, krom, bakır, iyot, demir, manganez, çinko, fosfor ve potasyum gibi mineraller ve A,C,E ve B grubu vitaminleri içeriyor.

  Her an yanınızda taşıyabileceğiniz BEE’O On The Go Propolis, Zerdeçal, Zencefil, Tarçın, Ham Bal karışımı, tadıyla 7’den 70’e herkesin hayranlığını kazanıyor. Tek kullanımlık ambalajı ile okulda, ofiste, sporda, seyahatte her an yanınızda yer alan BEE’O On The Go Propolis, Zerdeçal, Zencefil, Tarçın, Ham Bal karışımını ister direkt, isterseniz soğuk ve ılık içeceklerinize katarak veya meyveli yoğurdunuz ile birlikte tüketebilirsiniz.

  Bu ürün; Ham Bal (%94), Saf propolis (%2), Zerdeçal (%2), Zencefil (%1), Tarçın (%1) içeriyor.

  Propolis; arıların bitkilerin reçinemsi kısımlarından topladığı fenolik, flavonoid maddelerden oluşan doğal bir arı ürünüdür. Propolisin kovandaki temel görevi temiz ortamı sağlamak ve sürdürmektir. Propolis yüzlerce farklı bileşenden oluşur, bileşimi elde edildiği bitki kaynağına göre değişkenlik gösterir.

  Ham bal; kovandan çıktığı haliyle tüketime sunulan doğal baldır; pastörize ve filtre edilmemiştir. Pastorizasyon balın 45C’den daha yüksek sıcaklıklaraısıtılması işlemidir. Filtrasyon ise balın içerisinde gözle görülmeyen polenlerin tutularak balın kristalleşmesinin geciktirilmesi işlemidir. Oysaki bal kovandan çıktığı hali ile tüketilebilen ve hiçbir işleme tabi tutulması gerekmeyen doğal bir gıdadır. Pastörizasyon ve filtrasyon balın içerisinde doğal olarak bulunan enzimler, vitaminler ve antioksidan özelliğe sahip bazı fenolik ve flavonoid yapıdaki değerli bileşenler ve polenlerin azalmasına neden olur. Ham Bal, pastorize ve filtre edilmediğinden besin içeriği tüm doğallık ve saflığı ile korunmaktadır.

  Zencefil; zencefilgiller familyasından bir metreye kadar boylanabilen, ince uzun yapraklı, sarı kırmızı renklerde çiçekler açan, kök yumruları baharat olarak kullanılan, çok yıllık bir bitkidir. Yapılan araştırmalar sonucunda Zencefil FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından güvenli besinler arasında gösterilmiştir. Zencefilde fenolik maddeler başta olmak üzere 400 farklı doğal bileşen bulunmaktadır.

  Zerdeçal; zencefilgiller familyasından sarı çiçekli, büyük yapraklı, çok yıllık otsu bir bitki cinsidir. Ana etken maddesi curcumin flavonoidi (kurkumin) olan Zerdeçal, C-E ve A vitaminlerini ve çeşitli uçucu yağlar içerir.

  Tarçın; defnegiller familyasından yaprak dökmeyen aromatik kokulu ağaç cinsi bir bitkidir. Oldukça lezzetli bir baharattır. Tarçın polifenoller başta olmak üzere pek çok etken maddeyi doğal olarak içerir. Aynı zamanda kalsiyum, krom, bakır, iyot, demir, manganez, çinko, fosfor ve potasyum gibi eser elementler de içerir.

  Yorum Yap →

Yorum Yap

Yanıtı iptal et