• Türkiye’nin ilk eczacı filmi çekildi

    Türkiye’nin ilk eczacı filmi çekildi

    Eylül ayında vizyona girmeye hazırlanan Benzersiz filmi,  Türkiye’de eczacı teması kapsamında çekilen ilk filmlerden biri olarak da seyredenlere bir farklılık sunacak. Başrollerinde eczacı rolüyle Cemal Hünal’ın karşımıza çıkacağı filmde, Ekin Türkmen de ilaç mümessili Ahu karakterine can verecek. Film özellikle ecza sektörü çalışanlarınca ilgi göreceğe benziyor. Karakterlerin çoğunun sağlık sektöründen olması da temayı destekler nitelikte.

    Kadrosunda genç oyuncuların yanı sıra tecrübeli oyuncuları da barındıran Benzersiz’de, başrolde Cemal Hünal yer alırken ona diğer rollerde, Ruhi Sarı, Ekin Türkmen, Ebru Sarıtaş, Selahattin Taşdöğen, Yakup Yavru, Murat Parasayar, Haldun Boysan ve Nilüfer Aydan eşlik ediyor. Konusu; bir eczacının (Cemal Hünal) başından geçen trajik bir olay sonrası hayatındaki varyasyonlar ve çevresindeki dengeler de değişir. Bu süreç sonucu yeni dengeler oluşturmaya çalışan eczacı yaşadığı iç çatışmalarla karşımıza çıkar. Çevresi de bu çatışmalardan etkilenip sürece uyum sağlamaya çalışacaktır.

    Geçmiş ile bugün çatışmasını “flashback”ler ile yansıtan film, sonunda da sürpriz bir finalle seyircileri hem düşündürmeye itiyor hem de şaşırtmayı amaçlıyor. Benzersiz filminde eczacı terimlerine ve mesleki esprilere de sık sık rastlayacağımız belirtiliyor. Her detayıyla bir eczacı filmi izlemek isteyen meslektaşları ve konuya meraklıları keyifli bir 100 dk bekliyor.

    Yorum Yap →

Yorum Yap

Yanıtı iptal et