• Yaşlanma karşıtı genleri harekete geçirmenin 5 yolu

  Yaşlanma karşıtı genleri harekete geçirmenin 5 yolu

  Vücudunmuzda yaklaşık 100 bin genden 500 tanesi vücudun yaşlanmasını yavaşlatıyor. Genç ve çevik kalmak için bu genleri çalıştırmamız gerekiyor. Günlük yaşantınıza ekleyeceğiniz 5 yöntem ile bu genleri çalıştırmak çok kolay:

  Zinde kalmak için kırmızı meyveler

  Yaz mevsimi ile birlikte kırmızı meyveler manav reyonlarında yerini almaya başladı. Her öğünde sevdiğiniz kırmızı meyvelerden bir porsiyon yemek, vücudunuzda tutulmaları yüzde 50 azaltacaktır. Ayrıca kas ve eklem ağrılarını da kesmeye birebir. Kırmızı meyvelere rengini veren karotenoidlerin kas ve eklem hücrelerinin yaşlanmasını geciktiren genleri harekete geçirdiğini söyleyen çalışmalar var.

  Pozitif davranışlarda bulunun

  Stresten uzak durmak yaşlanmaya karşı yapılabilecek en etkili yöntemdir, diyebiliriz. Olumlu düşüncelere sahip olmak doku ve organların yaşlanmasını yavaşlatan ve ayrıca bağışıklık sisteminizin kanser hücrelerini hızla yenme yeteneğini güçlendiren, oksitoksin reseptör geni harekete geçirecektir.

  Keskin bir zeka için zerdeçal ve karabiber

  Her gün bir tutam zerdeçal ve bir tutam karabiber tüketerek odaklanma ve hafızanızda iyileşmeler görebilirsiniz. Ayrıca, bunama olasılığını yüzde 70’e kadar azaltabilirsiniz. Zerdeçalda bulunan kurkuminin beyin yaşlanmasını engelleyen genleri etkinleştirir. Karabiber ise emilimi artırma özelliği vardır.

  Metabolizmanızı güçlendirmek için her sabah almanız gereken 4 takviye

  Hastalıklardan uzak durmak için hareket edin

  Kaslarınız hareket halindeyken, yaşlanma karşıtı genleriniz sizi tehlikeli virüslerden ve bakterilerden korunmanız için bağışıklık hücrelerine enerji verir. Avustralyalı bilim adamlarına göre günde 30 dakika yürümek hastalık riskini yüzde 57 azaltıyor.

  Yağ yakmaya yardımcı omega-3

  İngiliz bilim adamları, günlük 3000 miligram balık yağı alarak herhangi bir diyette üç kattan daha hızlı zayıflamaya yardımcı olacağını söylüyor. İngiliz bilim adamlarına göre omega-3’ler, yakıt için depolanan yağları yakan genleri uyarıyor. Herhangi bir takviye gıdaya başlamadan önce doktorunuza danışmayı unutmayın.

  Yorum Yap →

Yorum Yap

Yanıtı iptal et